Charlie III

Počítačem řízený basketbalový trenažer pro nácvik střelby

Střelba se v současném basketbalu ukazuje jako stále důležitější dovednost. Umět vystřelit ze střední a dlouhé vzdálenosti již není pouze výsada několika vyvolených v týmu, ale v podstatě nutná podmínka pro hráče, který chce hrát kvalitní basketbal. Basketbalový trenažer Charlie umožňuje tvorbu vlastních tréninkových programů, ve kterých se střídají libovolné pozice i vzdálenost střelby. Tyto programy lze následně uložit do paměti a při příštím tréninku je jednoduše vyvolat.

Charlie 2 vs. Charlie 3

Ve stroji charlie III je zabudován WiFi modul pro spojení stroje se serverem. V ovládacím panelu Charlie III je pak integrována čtečka QR kódů. Každému hráči, který se zaregistruje na  charliestats.com je přidělen jedinečný QR kód. Tímto QR kódem se hráč přihlašuje ke stroji (přiložením ke čtečce). Následně jsou pak všechny jeho hody sledovány, nahrány na server a v aplikaci charliestats zpracovány do výsledné statistiky.

V Charlie III jsou také naprogramovány soutěžní hry. Všichni hráči (z celého světa) se tak mohou spolu porovnávat. Výsledky jsou zaznamenány v tabulkách pro jednotlivé soutěže. (Gorgis Cup)

Aplikace též umožňuje trenérům sledovat jednotlivé hráče (dle hierarchie majitel-trenér-hráč), trenér může tvořit týmy, hráči pak skupiny přátel atd. Možnosti jsou opravdu velké.

Gorgis_web3

Technická specifikace:

- 9 pozic střelby
- nastavitelná časová kadence
- nastavitelná délka/razance přihrávky
- manuální nastavení výškového úhlu přihrávky
- nastavitelné libovolné množství střel
- živé počítání procentuální úspěšnosti
- snadná možnost nastavení vlastních programů
- optimální počet míčů v zásobníku - 5

Rozměry:

- ve složeném stavu projde standardními dveřmi šířky 80cm
- v rozloženém stavu lze stroj převést větším osobním automobilem

S integrovaným košem s deskou lze stroj využívat i mimo sportovní haly či tělocvičny. Koš s deskou není součástí základní nabídky.

Připravuje se aplikace na porovnávání výsledků hráčů ve standardizovaných testech, kdy výsledky budou posílány přes bluetooth přímo do vašeho telefonu.

Ing. Jiří Tomášek​
icon2

© 2023 Ing. Jiří Tomášek | Spravuje ReVitta